WEB Yayıncılığında Blockchain Teknolojisi ZLOADR

     WEB yayıncılığının gün geçtikçe değer kazandığı bilinen bir gerçek.Bir çok webmaster sitesinde makale arandığını veya satılmak istendiğini görmekteyiz.Bu işlemler geleneksel yollarla yapılırken blockchain teknolojisini kullanmayı hedefleyen ZLOADR bu alanda büyük bir kolaylık ve yenilik getirmeyi hedefliyor.Zloadr, içerik oluşturucuların içeriklerini geniş bir kitleye bağlamalarını, kazanmalarını, bunlara ulaşmalarını ve satmalarını sağlayan, devrim yaratan bir blokzinciri yayın platformudur.

     Günümüzde yeni ve var olan içerik geliştiricileri, piyasada kalmak, başarılı bir şekilde devam edebilmek için bazı
faktörleri keşfedecek ve bunları yeterli gelir elde etmek için ideal şekilde kullancaklardır ki; bu faktörler sırasıyla:


1. Gelir

2. Keşif

3. Dağıtım

4. Konumlandırma

     Bu dört faktörün çoğunlukla bir içerik oluşturucu veya dijital medya yayıncısı ve bunları bozma yetkisine sahip olan büyük organizasyonlar tarafından kontrol edildiğini biliyoruz.
     Büyük kuruluşlar kendilerini zor ve karmaşık bir konuma yerleştirmişlerdir, yeni medya kuruluşları, içerik yaratıcılarının bu medya ortamında kendilerine yer açmalarını ve pazar kapmalarını zorlaştırıyor, bu kuruluşlara öncelik tanınmış bir ortam sağlanmıştır. Dahası, 2016 yılında , küresel reklamcılığın 500 milyar doları aşmış ve en büyük payın en önemli organizasyonların sahibi (Google, Facebook & LinkedIn) olmuştur.Çalışkan içerik yaratıcılarını ve medya yayıncılarını kendi yaratıcı içeriğinden üretilen önemli gelirlerden yoksun bırakmıştır.

     Google, Facebook ve benzer şirketler 2016 yılında tek başına reklam gelirlerinden 500 milyar dolar kazanmışlardır. Bu rakamı görmezden gelmek mümkün değildir buna rağmen reklamverenlerin ürünlerini tanıtmaları ve müşteri kazanmaları için içerik oluşturanlara emek ve çabalarının karşılığında çok düşük paylar verilmektedir.

      Sosyal medyayla birlikte bir haberi paylaşmayı amaçlayan platformlar ve içerik üretimiyle ilgili sektörler büyümeye devam ediyor. Bu büyüme böyle devam ederse içerik üreticileri ve zanaatkarlar yaratıcılığından ödün verip işlerine devam ederek özgürlüklerini kaybetmeye başlarlar.Reklamverenler milyonlarca kullanıcının yer aldığı platformun demografik analizinin yanlış yapılması nedeniyle büyük miktarda olumsuz etkiyle karşı karşıya kalmaya devam edeceklerdir.

      Zloadr'ın şirket içi makalelerinden elde edilen gelir, yaratıcıların gelirini artırmak için kullanılır; böylece, platforma benzersiz ve bilgilendirici hale getirilmesi sağlanır. Platformun odak noktası, haberler, işletme listeleri, kariyer bilgileri, seyahat rehberleri, yiyecek ve içecek tarifleri, eğlence, spor ve hobiler etrafında viral ve paylaşılabilir içerik oluşturma konusunda genişleme; Reklamverenlere hedef kitleyi doğru yönlendirmesi, listelemeler ve geri dönüşlerinde ZDR Tokenin genel değerinin artmasını sağlayacaktır.

     Yaratıcı çalışmalarından adil bir gelir elde etmeyen içerik oluşturucuların yaşadıkları bu sorun çözülmesi gereken bir sorundur. Zloadr Blockchain yayın platformu, bu konunun üstesinden gelmeyi ve aynı zamanda çeşitli reklamcılık sektörlerinde geliri paylaşmayı amaçlıyor.


     Zloadr, marka, içerik oluşturucu, yazar, blog yazarı ve her türlü iş için bir emanetçi, yaratıcı, reklamcılık ve dağıtım platformu rolünü oynuyor; Web'de ve sosyal paylaşım ağlarında yeni izleyicileri yakalamak ve bunlara ulaşmak için benzersiz araçlar sunuyor.

ZLOADR'nin Mükemmel Özelliklerine Anlatacak Olursak;

    İçeriği oluşturduktan sonra, oluşturan kişinin içeriğini şifreleme, ücretsiz bir önizleme seçeneği eklemek ve daha sonrasında bir abonelik paketi oluşturma seçeneği sunmasını sağlıyoruz. Bu paket daha sonra zloadrplatform'da listelenir ve satın alanlar tarafından görüntülenebilir. Şifreleme anahtarları, içerik oluşturulurken oluşturucunun istediği kişiyle daha sonra paylaşması için işlem anında üretilir.

    Görüntüleme başına ödeme sürecinde içerik satın alınır. Tüketici, bir üreticinin içeriğini ya da bir abonelik paketini satın almak istediğinde Zloadr Kimlğiyle giriş yapar blockchain teknolojisiyle birlikte akıllı kontratlar kullanarak bunun ücretini öder ve daha sonra şifrelenmiş bölüme erişir.

    Tüm içerik oluşturucularının cüzdanlarına, yapmış oldukları işin currency karşılığı gelir. Akıllı kontratlar sayesinde içerikle ilgili katkıda bulunanların ve bağlayıcıların telif hakkı ücretleri de ödenir.

 Zloadr tokenları, reklamverenlerin en yoğun sitelerdeki yüksek görünürlüklü bölümlerinde yer almalarını sağlar. Bu sayede en yüksek faydayı sağlar.  Tokenların reklamanverenlere yararları, borsalarda ZDR tokenlara yüksek talep yaratacaktır: Bu sayede fiyat talep oranına göre satın alındıklarında daha uzun süre aktif olarak devam ederler.

ZLOADR'yi Kimler Kullanacak?

İçerik Oluşturucular
Blockchain yayın platformu öncelikle içerik oluşturucuların gelir kazanmaları için tasarlanmıştır. İçerik oluşturuculara dalgalanmaları ve iyileştirmelerin uygulanabileceği genel anlayışlarını geliştirmelerine yardımcı olabilmek için araçlar ve analitik kullanıcı arabirimi sağlanır. Değeri olan her içeriği, üçüncü şahıslar tarafından sağlanan hizmetleri onurlandırmak için yerinde akıllı bir sözleşme belirlenir.

Katkıda Bulunanlar
Zloadr platformu, mevcut yayınlara, projelere ve patentli içeriklere belrli bir ücret karşılığında malzeme ve içerik gönderme seçeneklerinin sunulduğu bir market olarak çalışmaktadır. Oluşturulan ve verilen hizmet sağlayıcıları arasında akıllı kontrat yapılır. Katkıda bulunan kişiler, içerik oluşturucu tarafından token veya istediği cryptocurrency aracılığıyla katkılarının karşılığını alırlar.

Reklamverenler, Markalar & İşletmeler
Reklamverenler platform üzerinden ZDR tokenleri kullanabilirler, tokenler günlük kullanımdaki para birimlerinden daha güçlüdür ve ZDRToken i kullanmanın reklamların ve listelemelerin kullanmış olduğumuz para biriminden daha uzun süre platformda kalmasını sağlayacak ve daha fazla değere ulaşacak. Reklamverenler, ZloadrPlatform'un bazı bölümleri içerisinde farklı şekillerdeki çeşitli reklam türlerini paylaşabilirler.
Bağlayıcılar
Bu kişiler içerik paylaşma veya satma karşılığında ZDR token veya geleneksel para birimi ile mükafatlandırılır. Zloadr içerik oluşturucuları ve sunulan servisler için bağlantı sağlayıcılar arasında akıllı kontratlar düzenlenir. Bir bağlayıcı rolünü üstlenmeden once farklı bağlayıcılar işe alınır ve sıkı testlere tabi tutulur.

Bu güzel projenin İCO tarihi ve bilgileri aşağıda yer almaktadır.

ICO Tarihi
Başlangıç: 30 Eylül 2017
Bitiş: 31 Ekim 2017
Sembol:
ZDR
Toplam Token Sayısı:
100,000,000 Token
Ayarlamalar:
Toplam satış rakamı sınırlı değildir. Duruma göre rakamı arttırabilir veya satılmayan kısmı iptal edebiliriz. 
Başlangıç Fiyatı:
Token fiyatı, sabittir. 1 token = 0.31 USD

Token Dağılımı

Halka Arz 65M
Ekip 25M
Ödül 900K (600K olarak değiştirildi)
Rezerve edilen 100K
Araştırma 5M
Geliştirme 4M

WEB Sitesi: http://www.zloadr.com/

Whitepaper: http://zloadr.com/whitepaper/

ICO link: http://www.zloadr.com/#description

Slack: http://zloadr.slack.com/

Twitter: https://twitter.com/zloadr

No comments.

Leave a Reply