Eğitimde Blockchain Teknolojisi BE-ONE

 

   7 Eylül 2017'de İCO'su başlayacak olan BE-ONE projesini bu yazımızda tanıtacağız.BE-ONE bir eğitim projesi, online eğitim pazarının 165 milyar USD seviyesinde olduğunu biliyoruz 2023 yılında 240 milyar USD olması bekleniyor.

  Udemy sitesinde 20.000 civarında eğitici kendi derslerini yayınlıyor.Blockchain teknolojisi ile eğitim projesi birleşince ortaya muazzam bir iş çıkacağını düşünüyoruz.Geleneksel eğitimin dezavantajları olduğu gibi online eğitiminde dezavantajları vardır.Online eğitimde yaşanan problemlere değinecek olursak;öğrencinin motivasyon eksikliği,alt yapı ücretleri olarak belirtilebilir.

  BE-ONE platformu öğrenciye ve eğitmene esnek bir ortam yaratıyor.Eğitici istediği zaman canlı yayın yapabiliyor.Öğrenci eğitmene danışabiliyor. Platformun Alpha sürümü zaten geliştirilmiş ve dahili test aşamasında.Temel işlevlerle kullanıcı arabirimi web sitesinde mevcuttur.

  Platformun açık testi, finansman kampanyasından (ICO) sonra yapılacaktır.Fonlama kampanyasının katılımcıları, testlere mümkün olan en kısa sürede erişecektir.

Şu anda, IOS için web platformunun ve mobil uygulamasının Beta sürümü üzerinde çalışıyorlar.

   Peki sistem nereden işleyecek ona bakalım.Tüm sistem www.be-one.co sitesinden veya Android/İOS mobil uygulamalardan çalışacak.

   Sistem waves platformu  üzerinden çalışacak.İCO 7 Eylül 2017'de saat  12.00'da  MSK (UTC +3:00) saatinde başlayacak.Yatırımcılar BTC,ETH,LTC,DASH ve WAVES ile B1(platformda alım yapmak için oluşturulmuş kriptokrasitedir) satın alabilecekler.Alım işlemleri için https://ico.be-one.co sitesi kullanılacaktır.İCO'nun ilk 12 saatinde B1 jetonları %50 indirimli satılacaktır.Beklenti bir B1 jetonunun 0.50 USD olacağı yönünde ilk 12 saatte 0.25 USD olacaktır.İCO'nun tamamlanmasından sonra yatırımcılar jetonları cüzdanlarına çekebilecektir.ICO sürecince beklenti 9 milyon B1 veya 4.5 milyon USD'dir.Proje hakkında daha detaylı bilgi için https://be-one.co/wp/whitepaper_eng.pdf adresini ziyaret ediniz.

Proje hakkında görüşümüz şöyle;

Bu projenin bir benzeri var fakat online eğitim sektörü çok hızlı büyüyor.Eğer bu projenin takımı iyi çalışırsa ve iyi bir destek yakalanırsa başarılı olacağını düşünüyoruz.Lütfen yatırım yapmadan önce tekrar bir araştırma yapınız.

 

 

 

 

 

No comments.

Leave a Reply