DOVU Veri Taşımacılığı

   Yazımıza şu ifade ile başlayalım."Nakliye sektörü, nereye gerçek zamanlı veri ve akıllı teknoloji ile gitmek istediğini biliyor ancak oraya nasıl ulaşacağını bilmiyor! DOVU, bulmacanın eksik parçası – herkes için hızlı, güvenli ve küresel veri paylaşımı için bir ön rampa. "- DOVU ((https://www.dovu.io/)

DOVU projesi, hareketliliğe bağlı ademi merkeziyetçi uygulamaların gelişimini hızlandırmak için bir ulaşım protokolü getiriyor. Son zamanlarda mobilite sektörü yenilik eksikliği nedeniyle pazarın verimsizliklerinin bir tarafı olarak çok fazla sınırlama vardı. Bir birey olarak, ekosisteme katkıda bulunulduğunda hiç bir getiri olmuyordu. DOVU platformundan amaçlanan ekosisteme katkı sağlayanlara kazanç vermektir.Yani kazan-kazan durumu mevcuttur.

 

DOVU platformu kullanılarak, tüm ekosistemlere veri sağlanacak ve DOVU böylece  ana ekseni oluşturacak ekosistemi yaratacaktır. Herkes verileri yaratarak, verileri paylaşarak ve dağıtarak, ekosisteme katkıda bulunabilecek.

Hayal gücümüzü kullanmamızın ve bu projenin ne kadar yenilikçi ve yakın zamanda olacağını anlamamız gerek.Şimdi düşünün,arabanızı kullanırken kazanç elde ettiğinizi bu DOVU ile mümkün.Bu ekonomi türüne dairesel ekonomi deniyor.

 

Temel olarak, veriler değerli bir şey,  dünyayı dönüştüren ve sınır ötesi olmayan bir yapıdır veriler. Aslında, bazı şirketler veri  akışını kısıtlar çünkü zaten ne kadar değerli olduğunu bilirler.

2016 yılındaki bir araştırmaya göre Veri Aktarma Sistemleri için , Integrated Transport Planning Ltd'nin Catapult, Akıllı Hareketliğin daha geniş bir ulaştırma sektörünün  olduğunu ve 2025 yılına kadar yılda 900 milyar £ civarında olacağını tahmin etti. Ana nedeni, çünkü ulaşım endüstrisi, önümüzdeki yıllarda, ulaşım ve hareketlilik ile ilgili verilerin hacmini genişletmek için İnternet İnternet'indeki gelişmelerle, çok miktarda veriyle karşı karşıya kalacaklar.

Araştırma raporunun bir diğer önemli noktası, önümüzdeki 10 yıl içinde ortaya çıkabilecek bazı hizmetler olacak ve hepsi üç aşamaya bölünecektir:

2014-2017: Varolan ulaşım sistemlerini, halihazırda varolan veri kaynaklarını kullanarak daha iyi bir şekilde entegre edeceğiz, böylece giderek daha açık bir şekilde veya düşük maliyetle kullanılabilir hale gelecektir.

2018-2021: Akıllı tahlillerin uygulandığı gerçek zamanlı olarak toplanan arşivlenmiş verilerin kullanılması yoluyla çoklu ulaşım ağı boyunca optimizasyon.

2022-2024: gerçek zamanlı veri paylaşımı ve yorumu, teknolojik yenilik ve ayrıca yasama / kamusal tutum değişimi gerektiren insanlar ve şeyler için talep üzerine hareket kabiliyetinin yeni biçimi.

Kısaca, DOVU taşımacılık ekosistemi için yeni kripto modelini şekillendiriyor.((https://www.dovu.io/) DOVU, taşımacılık ilişkili merkezi olmayan uygulamaların (dApp'ler) gelişmine ivme katmak için bir taşımacılık protokolü sunuyor, DOVU token da bu taşımacılık sektöründeki yeni iş modeline güç veriyor. Bu dApp’lerin üretilmesi de veri ile desteklenecek. Böylece DOVU API Pazar Alanı, taşımacılık verisinin küresel olarak gelişimini kolaylaştırarak topluluğa destek olmuş olacak. 
DOVU platformu şu bileşenlerden oluşuyor, DOVU Protokolü (veri takasını ve değerlendirmesini detaylandırıyor), DOV token (platform içi ödemeler için) ve DOVU API Pazar Alanı (DOVU tarafından geliştirilen ilk dApp). DOVU Protokolü, açık kaynaklı ve taşımacılıkla ilgili dApp’lerin gelişimini tesislendiriyor. Ethereum temelli olmasıyla da dApp’deki işlemler için DOV token’lar kullanılabilecek.

Daha detaylı bilgi için http://www.dovu.io/whitepaper

Bu projenin  Topluluk satışı 2 Ekim 2017'de TSİ 20:00'da başlayacak.
 
   •   Erken Katılımcı Bonus: 10%
   •   Maksimum hedef: $30,000,000 USD
   •   Max DOV toplam arzı: 1,200,000,000 DOV
   •   Satışa çıkacak Max DOV sayısı: 300,000,000 DOV

DOVU Ekibi;

 •   Irfon Watkins (Kurucu ve CEO) 
   •   Arwen Smit  (Co-Founder ve CMO) 
   •   Krasina Mileva  (Co-Founder ve COO) 
   •   Alex Morris  (Ürün Şefi)
   •   Tom Holder  (CTO)
   •   James Guest  (Blockchain Teknoloji Şefi)

Danışmanlar
Lars Klawitter
 (Rolls Royce Bespoke'ta Genel Menajer, Directors Ethereum'da eski kurul üyesi) 
Rob Jones (Co-founder, FanDuel'de – milyar dolarlık bir iş) 

 

0x522d6Caf1fAc5e22d6e139c19e6796f42Cf74394

No comments.

Leave a Reply