ASUS Yeni Grafik Kartlarını Tanıttı

Dünyanın en büyük teknoloji donanım üreticilerinden biri olan ASUS , kriptokrasi madenciliği pazarını hedefleyen yeni grafik kartlarını (GPU'lar) tanıttı.

Tayvan merkezli üretici Asus, yoğun madencilik işlemlerini gerçekleştirmek üzere tasarlanan Madencilik RX 470 ve Madencilik P106 modellerini tanıttı. 

Cryptocurrency mining, dağıtılmış ağa yeni hareket bloklarının eklendiği bir süreçtir. Bu olduğunda, sisteme yeni blok zinciri işaretçileri tanıtılır ve madenciye tazminat olarak ödül verilir – bu durumda, elektrik maliyeti ve işlemin kendisi bu belirteçleri satarak elde edilen gelirden daha düşük bir kâr elde edilir.

Asus'un yaptığı açıklamaya göre, yeni kartlar "para madenciliği için özel olarak tasarlanmış ve ürünleri" minimum maliyetle maksimum mega karma oranlarını "sağlayacak konuma getiriyor.

Kriptokrasi madenciliğine olan ilgi sonucunda küresel pazarda GPU sıkıntısı yaşandığı biliniyor.

Grafik kartlarında  meydana gelen stok skınıtsı   bir yana, ethereum ağı verileri, zaman geçtikçe daha fazla karma oranının katmana geldiğini gösteriyor.

Daha fazla karma gücü çevrimiçi hale geldiğinde artan madencilik zorluğu neticesinde bu tür kartlara olan ihtiyaç artacak,Etheruim mandencilik zorluğu 27 Nisan'dan 27 Haziran'a neredeyse üç kat artmış durumda.

No comments.

Leave a Reply